Podręcznik Nowej Ery Słowa na start 7

“Nowe słowa na start 7” to podręcznik do języka polskiego dla uczniów klasy siódmej szkoły podstawowej. podręcznik do polskiego klasa 7 (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment) wydany został przez Nową Erę. Jest to praca zbiorowa. Książka zapoznaje uczniów z zagadnieniami z kultury i literatury, zawiera również elementy wiedzy z nauki o języku.

Budowa podręcznika

książka składa się z sześciu części. W każdej z nich występują teksty literackie dobrane pod kątem wspólnych tematów i motywów. Są to tematy bliskie nastolatkom, dotyczą humanistycznych treści: człowieczeństwa, dobra i zła w świecie, relacji międzyludzkich itd. Poza tekstami literackimi w każdej części podręcznika można odnaleźć “Szkołę mówienia i pisania”. Uczeń znajdzie tam wskazówki, jak należy poprawnie komponować tekst, jak napisać opowiadanie, streszczenie, rozprawkę, recenzję, jak opisać dzieło sztuki. W tej części są również ćwiczenia dotyczące przygotowania wypowiedzi argumentacyjnej oraz przemówienia. Ponadto w każdym rozdziale podręcznika znajdują się zagadnienia z nauki o języku oraz ortografii. Każdy rozdział zakończony jest podsumowaniem, gdzie w przejrzysty sposób, najczęściej w formie wykresu, zaprezentowano najważniejsze informacje z danego działu. Ostatnia część działu, “Sprawdź, czy potrafisz”, ma przygotować ucznia do pracy z tekstem literackim i popularnonaukowym. Zawiera tekst źródłowy oraz polecenia do tekstu.

Uwagi o podręczniku do polskiego klasa 7

Podręcznik Nowej Ery jest bogato ilustrowany. Można w nim znaleźć wiele reprodukcji dzieł słynnych malarzy, zdjęcia rzeźb, fotografie zabytków, podobizny pisarzy, kadry z filmów nakręconych na podstawie utworów literackich. Wszystkie ważne informacje wyróżniono graficznie.

Podręcznik dla nauczyciela

Nowa Era wydała jednocześnie “Podręcznik nauczyciela”. Wewnątrz znajdują się wszystkie treści z podręcznika dla ucznia w identycznym układzie, wydrukowane pomniejszoną czcionką. Na marginesach lekcji zamieszczono materiały dydaktyczne. Nauczyciel odnajdzie tu plan działania, wyszczególnione cele lekcji oraz strategie omówienia tematu. W książce tej podano nawet odpowiedzi do trudniejszych zadań zamieszczonych w podręczniku.